موسسه خیریه در بیمارستان‌های گناوه راه‌اندازی می‌شود

16 امرداد 1396
دبیر مشارکت‌های اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: بر اساس سیاست وزارت بهداشت در جوار هر بیمارستان این استان یک موسسه خیریه سلامت بیمارستانی ایجاد می‌شود.

دکتر علی زکی زاده در مراسم راه‌اندازی موسسه خیریه بیمارستانهای امیرالمومنین و سوانح و سوختگی گناوه اظهار داشت: با تشکیل موسسه خیریه در کنار هر بیمارستان و با جذب خیرین و کمک های مردمی در آینده خواهیم توانست ضمن کمک به بیمارانی که از نظر بنیه مالی ضعیف هستند و قادر به پرداخت حداقل هزینه های بیمارستانی نیستند. در جهت توسعه و خدمات درمانی بیمارستانها از جمله ساخت بخش ها و تجهیزات مختلف از کمک خیرین نیز استفاده خواهد شد .
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاطرنشان کرد : مردم شهرستان گناوه یکی از فعال ترین خیرین در حوزه سلامت هستند
دبیر مجمع خیرین سلامت استان بوشهر نیز در این مراسم گفت: با عنایت به ابلاغیه مقام عالی وزارت بهداشت در خصوص اهمیت مشارکت های مردمی در ارتقای سلامت جامعه و با توجه به این که در حال حاظر کمک های مردمی نقش به سزای در بهبود ارایه خدمت به مردم در حوزه سلامت به ویژه در سطح بیمارستانهای دانشگاهی دارند باید دانشگاه علوم پزشکی بوشهر زمینه ایجاد موسسه خیریه ای در کنار هر بیمارستان دولتی فراهم آورند تا با استفاده از پتانسیل هایی این موسسات ، زمینه افزایش نقش خیرین و تسهیل در فرآیند مشارکت های مردمی در حوزه درمان بیش از پیش فراهم شود .
وی همچنین توضیحاتی در مورد شیوه اساسنامه موسسه خیریه ای بیمارستانی ارائه دادند و یادآور شدند : ارکان موسسه از 5 نفر هیات مدیره موسسه و 2 نفر علی البدل ، 1 نفر بازرس اصلی و 1 نفر علی البدل و یک نفر به عنوان دبیر موسسه تشکیل می گردد
دبیر موسسه خیرین باید از بیمارستانها انتخاب گردد
آقای عبدالهی تاکید کرده اند : که فردی که به عنوان دبیر موسسه انتخاب می شود باید از نیروهای بیمارستان باشد .
در ادامه اعضای مجمع عمومی دیدگاهها و نظرات خود را در این خصوص بیان داشتند
در پایان جلسه در مورد اعضای هیات مدیره و بازرس موسسه خیریه بیمارستانهای امیرالمومنین و سوانح و سوختگی تصمیمات لازم اتخاذ


کلمات کلیدی:
بیمارستان.سوانح.و.سوختگی.گناوه     موسسه.خیریه     مجمع.عمومی.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   16 امرداد 1396

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >