هر آن چه باید در مورد درمان سوختگی ها بدانید:(بخش پنجم:سوختگي اشعه ایکس)

1395/10/6 0:0
روغن يا عصاره به‌دست آمده از گياه اسطوخودوس يا لاوندر خواص درماني متعددي دارد. اين دارو كه به‌صورت موضعي براي درمان انواع سردردها و تسكين كوفتگي‌ها مورد استفاده قرار مي‌گيرد از جمله داروهايي است كه در تسكين آفتاب سوختگي‌ها و درمان پوست سوخته شده بسيار موثر است. درصورتي كه در فصل تابستان به‌دليل حرارت بيش از حد خورشيد دچار آفتاب سوختگي شديد، بهترين راه حل براي درمان آن استفاده از روغن اسطوخودوس و ماساژ آن روي پوست بدن است. استفاده از اين روغن هر روز به‌مدت يك هفته به درمان آفتاب سوختگي كمك مي‌كند.

چگونه بافت سوخته را ترمیم کنید؟

براساس متون طب سنتي شست و شوي محل سوختگي با عصاره به‌دست آمده از جوشانده گياه نارون كوهي تاثير زيادي در بهبود بافت‌هاي آسيب ديده و ترميم آن‌ها خواهد داشت.

كمپرس كردن اين عصاره روي سوختگي يا شست‌وشوي موضع با كمك اين عصاره كمك مي‌كند تا جريان گردش خون در عضو مربوطه افزايش يابد. اين كار كمك مي‌كند تا خونرساني بهتري به موضع آسيب ديده انجام شود و به اين ترتيب سلول‌هاي آسيب‌ديده با دريافت موادمغذي و تغذيه مناسب بهتر و سريع‌تر مي‌توانند مراحل درمان و ترميم را پشت‌سر بگذارند.

 

ويتامين C بنوشيد

درمانگران طب سنتي و بسياري از متخصصان طب مكمل در سراسر جهان مصرف خوراكي و موضعي ويتامين C را در بهبود حال بيماران مبتلا به ضايعات و سوانح پوستي بسيار موثر مي‌دانند. اين درمانگران معتقدند، براي درمان و تسكين آثار سوختگي كه باز نباشد مي‌توان با اسپري كردن آب ميوه‌هايي حاوي ويتامين C به درمان محل سوختگي كمك كرد. علاوه بر اين آن‌ها نوشيدن روزانه يك تا 2 ليوان ويتامين C كه در ميوه‌هايي مانند نارنگي، پرتقال، ليمو، گريپ فروت موجود است را براي درمان اين بيماري‌ها موثر مي‌دانند.

درمان سوختگي اشعه ایکس درمان دارد؟

برخي از افرادي كه به واسطه كارشان با اشعه ايكس سروكار دارند ممكن است به‌طور اتفاقي با سوختگي ناشي از تماس مستقيم با اين اشعه دچار شوند. بايد توجه داشت درصورتي كه سوختگي ناشي از اشعه شديد باشد و زخم باز در بدن بيمار ايجاد كند بايد فورا بيمار را به متخصص مربوطه رساند، اما درصورتي كه سوختگي سطحي باشد و بخش اندكي از بدن را درگير كرده باشد مي‌توان آن را با كمك گياه دارويي صبر زرد درمان كرد. براي درمان، كافي است موضع سوخته شده را با عصاره گياه صبر زرد شست‌وشو داد يا با دستمالي استريل و تميز كه آغشته به اين عصاره باشد موضع سوختگي را كمپرس كرد. فراموش نكنيد كه براي دريافت نتيجه قطعي بايد استفاده از اين عصاره را به‌مدت يك هفته تكرار كرده تا از نتايج درماني آن بهره‌مند شويد.

کلمات کلیدی:
سوختگی+اشعه+ایکس    

تاریخ بروز رسانی:   17 بهمن 1395

تعداد بازدید:   ۳

 


چاپ | ارسال به ايميل
< >