دستور پخت شله گندمی(موینکی)

1393/3/17 0:0
این غذا بخصوص در فصل زمستان مصرف بیشتری دارد و همچنین در مواقع سرماخوردگی -افراد دیابتی و...می توانند از این سوپ خوشمزه و مقوی استفاده نمایند.

بسمه تعالی
فرم طرز تهیه غذای بومی استان بوشهر
نام و نام خانوادگی تکمیل کننده: مریم ابراهیم زاده
مرکز:بیمارستان سوانح و سوختگی
نام غذا:شله گندمی(موینکی)
موارد استفاده:
              درمانی                                                                  ذکر نام:سرماخوردگی
              مراسم خاص                                                        ذکر نام:جشن محلی
             غذای فصلی                                                         ذکر نام:زمستان
            سایر موارد                                                           توضیحات:
مواد لازم جهت تهیه غذا:گندم حلیم 250گرم-ماهی بدون استخوان250گرم-سبزی ماهی(شنبلیله-شوید-گشنیز هرکدام به میزان مساوی)نیم کیلو-پیاز2عدد متوسط-سیر کوبیده 1قاشق غذاخوری-نمک ادویه و فلفل به مقدار لازم.
دستور تهیه و پخت:ابتدا گندم حلیم را به مدت 4ساعت خیس می کنیم سپس در ظرف مناسبی به میزان 2 لیتر آب ریخته و صبر می کنیم تا بجوش آید،گندم ها را درآب جوش آمده می ریزیم و پس از جوش آمدن مجدد شعله گاز را خیلی کم می کنیم به مدت 3 ساعت درب ظرف را می بندیم تا گندم ها خوب پخته شود و پف کند(یادتان باشد در این مدت اصلاً گندم ها را هم نزنید)پس از پختن گندم ها ماهی بدون استخوان را اضاف می کنیم و دوباره درب ظرف را می بندیم، نیم ساعت بعد پیاز و سیر و سبزیجات و ادویه جات و نمک را اضاف می کنیم و به مدت نیم الی یکساعت خوب هم می زنیم تا مثل حلیم غلیظ شود .
سایر توضیحات:این غذا بخصوص در فصل زمستان مصرف بیشتری دارد و همچنین در مواقع سرماخوردگی و یا بیماریهایی مثل چربی خون بالا و افراد دیگر که رژیم غذایی خاصی دارند مثل منع مصرف گوشت قرمز و یا غذاهای سرخ کردنی-افراد دیابتی و...می توانند از این سوپ خوشمزه و مقوی استفاده نمایند.
 


تاریخ بروز رسانی:   17 خرداد 1393

تعداد بازدید:   ۳۸

 


چاپ | فايل متن | ارسال به ايميل
< >